Общественная организация инвалидов "Родына": (044) 497-17-05
Главная » Статьи » Реабилитационный центр "Родына"

Волонтерство в Україні: цифри та долі

Вислів «Моя хата з краю» стає менш актуальним для українців. Благодійність набирає обертів,  і цей процесс навряд чи зупинити. Волонтерство стає популярним серед молоді, а жертвують на добрі справи всі : від школяра до пенсіонера.

 Рівень розитку благодійності в Україні за минулий  рік суттєво зріс. Так, за останніми  даними GfK Ukraine (http://www.gfk.com/ua/Documents/Presentations/report_vyshlisky.pdf) 23% українців коли-небудь у житті займались волонтерством, серед них 9% почали цю діяльність саме протягом останнього року. Експерти стверджують, що серед волонтерів більше молодих жінок, киян та мешканців Заходу, і майже всі вони мають вищу освіту. Дослідження GfK Ukraine на замовлення ООН показало, що більшість наших громадян стала вважати волонтерський рух обов’язковою складовою громадянського суспiльства

Змінилося ставлення суспільства і до благодійності. Так, 74%  громадян жертвували кошти на різні цілі, серед них 25% -під час і після останніх доленосних подій в країні.Та й сума пожертв у минулому році була більшою, аніж в  попередні роки. Так у 2014 році 35% небайдужих українців зробили пожертви у розмірі 101-500 гривень. Наразі найбільше жертвують на допомогу армії і хворим дітям.

Про те, що всі гравці українського благодійного сектору останнім часом активно розвивали свою діяльність, свідчить, зокрема і 102 місце України у минулорічному  Світовому рейтингу благодійності (World Giving Index), складеному британською благодійною організацією Charity Aid Foundation (CAF), в якому взяли участь 135 країн світу. За всю історію рейтингу це найвищій показник України, якого вдалося досягти.

За минулий рік кількість зареєстрованих в Україні благодійних фондів перевищила 15 тисяч. У галузі благодійництва з’явилася конкуренція. Це означає - все більше людей прагнуть робити добрі справи

Психологи пояснюють стрімкий злет благодійності в нашій країні  так: люди зрозуміли, що віддавати та допомагати - це легко і віддавати можна не тільки гроші. Адже українці за своєю суттю - дуже чутливі люди, схильні до співчуття. У критичних умовах ці якості проявились якнайкраще. І той , хто допоміг один раз, хоче робити це знову і знову.

-Волонтерство стало частиною мого життя,- розповіла «Родині» (http://rodyna.at.ua/) Катерина Стулень, яка залишила прибуткову роботу і відмовилася на деякий час від кар’єри журналіста заради допомоги тим, хто знаходиться у більш скрутному становищі.

- Я поїхала на редакційне  завдання до зони АТО,  і моє серце лишилося там. Нове життя змінило мене докорінно : з’явилися нові цінності, відійшло все непотрібне і несправжнє. Я зрозуміла, що означає жертвувати. Просто жертвувати тим , кому гірше: пораненим, хворим, самотнім, або зневіреним.

  Я вважаю, що волонтерство -не благодійність,  а нормальний прояв людини. Для мене це обов’язок, цим займаюсь з травня минулого року.Зараз половину мого часу,нажаль, займає офіс. Тому намагаюсь поєднувати роботу і волонтерство. Повірте, це можливо!

На думку Катерини, останнім часом люди стали більш чуйними і почали допомагати з легкістю

-Мої друзі допомагають хворим дітям, бідним. Вони віддають , або купують одяг у дитячі будинки, не лінуються кинути якусь гривню-дві у благодійну скриньку. А одна з моїх подруг влаштувала  «свято» для пенсіонерів з її будинку на день Святого Валентина :подарувала кожному по  невеликому пакетику печива і цукерок. Раніше я таких благодійних проявів не помічала серед свого оточення. Источник: http://volonterstvo-v-ukrajini-tsyfry-ta-doli.html
Категория: Реабилитационный центр "Родына" | Добавил: larisa_samsonova (23.02.2015) | Автор: Анна Нечипуренко
Просмотров: 699 Рейтинг:
5.0/5 из 1
avatar

Форма входа

Опрос

Достаточно ли Вы информированы о возможностях социальных услуг, как социальной помощи людям?
Всего ответов: 21

Лайкни :)

Центр Родына

Нравится

Кнопки и банеры

Кнопка нашего сайта

Реабилитационный центр Родына г.Киев

Горизонтальный банер

Вы можете нам помочь
разместив этот банер
ГЛАВНАЯ | О НАС | КОНТАКТЫ | НОВОСТИ | КОМАНДА | ПАРТНЕРЫ | СТАТЬИ | ФОТО | ВИДЕО | БЛАГОДАРНОСТИ | РОДИТЕЛЯМ | НАШИ ДЕТИ | ВЫПУСКНИКИ