Общественная организация инвалидов "Родына": (044) 497-17-05
Главная » 2017 » Июнь » 21 » В Києві обговорили проблеми, з якими стикаються надавачі й споживачі соцпослуг
13:20
В Києві обговорили проблеми, з якими стикаються надавачі й споживачі соцпослуг
В Києві відбулися ініційовані ГОІ "Родина" громадські консультації "Механізми визначення потреб населення Києва у соцпослугах". Організатори поставили за мету започаткувати діалог між усіма зацікавленими сторонами, аби поступово долати перепони, які стоять на шляху просування ідей соцпослуг. З боку державної або місцевої влади часто це - не розуміння потреби розвивати систему адресної та комплексної допомоги (а саме це передбачають соцпосулуги), а також - небажання залучати недержавних надавачів соцпослуг до вирішеняня проблем громадян...


Отже в громадських слуханнях взяли участь:
- представники громадських організацій, які надають соціальні послуги різним категоріям громадян у столиці;
- представники територіальних центрів, центрів соціальних служб для сім"ї, дітей та молоді, які надають соціальні послуги з боку місцевої влади Києва;
- представники державних органів виконавчої влади, а саме - від Мінсоцполітики Олена Фартушна, від КДМА - заступник директора Департаменту соціального захисту Людмила Черкашина, директор управління соціального захисту населення Соломянського району м. Києва Лактіонова Т.;
- споживачі (отримувачі) соцпослуг.

Загалом усі присутні продемонстрували налаштованість на конструктивну дискусію, кожен міг висловити свою точку зору й запропонувати шляхи вирішення тієї чи іншої проблеми. У деяких випадках присутні виступали як однодумці. Нарада була побудована таким чином, щоб учасники подавали якщо не узгоджену, то принаймні узагальнену позицію своєї групи. Таким чином економився час й вдавалося уникати повторів і беззмістовних розмов.

Як відзначає голова правління ГОІ "Родина" Лариса Самсонова, споживачі соцпослуг чи не вперше могли повідомити всім іншим, наскільки вони задоволенні комунікацією між усіма гравцями цього процесу, наскільки вирішені їхні складні життєві обставини, чи визначали їхні потреби і як це було.

"Спочатку, як зазвичай емоції зашкалювали і кожна група людей говорила про своє наболіле. Навіть були побоювання, що діалогу не буде, - говорить Лариса Самсонова. - Але, дякуючи вдалій модерації співорганізаторів наради, вдавалося із потоку емоцій виловити раціональне зерно та намалювати загальну картинку, як же мають комунікувати всі ці групи між собою".

У підсумку були сформульовані пропозиції, як у короткостроковій перспективі можна поліпшити:
- поінформованість населення про соціальні послуги;
- уніфікувати й стандартизувати роботу державних (місцевих) органів влади з НДО, що працюють у сфері надання соцпослуг;
- а також, - хто й що може зробити в напрямку поширення такого інструменту соціальної опіки та допомоги, як соціальні послуги.

Також під час консультації були презентовані два тематичних відеоролика "Що таке соціальні послуги?" і "Як отримати соціальні послуги?" Їхня мета - підвищити обізнаність громадян України про цей механізм соціальної допомоги.

Організатори наради: громадська організація «Родина», Міжнародна громадська організація «Міжнародний центр розвитку і лідерства» за підтримки Спілки Самаритян України, РПР-Київ, Альянсу «Україна без сиріт».

Захід відбувся в рамках проекту "Батьки дітей з інвалідністю за соціальні послуги на рівні громади м. Києва та впровадження механізму соціального замовлення в м. Києві", який реалізовує ГОІ «Родина» спільно з Інститутом лідерства та управління УКУ у партнерстві з фундацією Чарльза Стюарта Мотта.

Категория: ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ OOИ | Просмотров: 2550 | Добавил: rodyna | Теги: Лариса Самсонова, социальные услуги, социальні послуги, Родына, Родина Рейтинг:
0.0/5 из 0
avatar

Форма входа

Опрос

Достаточно ли Вы информированы о возможностях социальных услуг, как социальной помощи людям?
Всего ответов: 21

Лайкни :)

Центр Родына

Нравится

Кнопки и банеры

Кнопка нашего сайта

Реабилитационный центр Родына г.Киев

Горизонтальный банер

Вы можете нам помочь
разместив этот банер
ГЛАВНАЯ | О НАС | КОНТАКТЫ | НОВОСТИ | КОМАНДА | ПАРТНЕРЫ | СТАТЬИ | ФОТО | ВИДЕО | БЛАГОДАРНОСТИ | РОДИТЕЛЯМ | НАШИ ДЕТИ | ВЫПУСКНИКИ