Громадська організація "Родина": (044) 497-17-05
Главная » 2018 » Грудень » 11 » «Родина» об’єдналася заради особливих дітей у столиці
21:02
«Родина» об’єдналася заради особливих дітей у столиці

Сьогодні відбувся День відкритих дверей у соціально-реабілітаційному центрі «Родина» до Міжнародного дня захисту прав людей з інвалідністю. Центр утворено батьками дітей з особливими потребами. Сюди можна привести дитину зранку та забрати ввечері. Весь цей час спеціалісти – педагоги, психологи, дефектологи, логопеди, доглядатимуть дитину, годуватимуть  її та займатимуться  її реабілітацією. Тут працює 10 фахівців, а відвідує центр 20 дітей. Переважно це діти, які мають серйозні генетичні вади, аутизм та ДЦП. Таких дітей не беруть на навчання до звичайних шкіл. Така дитина залишається викинутої з середовища разом з батьками. Мами таких дітей не мають можливості працювати, а вимушені 24 години на добу обслуговувати свою доньку чи сина.

У Наталії Пальок 15 річна донька Валерія. Дівчинка не розмовляє і ніколи не почне розмовляти. Проте їй життєво необхідно мати своє коло спілкування, а не сидіти у чотирьох стінах.Жінка розповідає, чому відвідує Центр:

— Лєра ходить у центр 8 років. Центр створили батьки, які є фанатами своєї справи. Якщо для звичайної дитини є місця для дозвілля, то для цих дітей таких місць немає. Основна проблема —  що такі діти викинуті з життя. Зараз для мене головне, що в неї є друзі. Нещодавно в моєї дитини був день народження і вона змогла відсвяткувати його у Центрі разом з друзями.

Наталія розповідає, що було б непогано якби уряд розробив компенсаційний ваучер на таких дітей.

 — Якби моя дитина перебувала в інтернаті, то держава витрачала б на неї 10 тисяч грн. на місяць. Якби нам дали такі ваучери, то батьки мали б змогу самостійно вирішувати, на які послуги витрачати ці гроші.

Фінансують заклад частково місто, спонсори, держава та батьки. Перебування повний робочий день обходиться батькам особливої дитини у 3500 грн на місць.

— Ми неприбуткова громадська організація. Центр «Родина» протягом року реалізовував Проект «Соціальні послуги денного догляду для дітей з важкими порушеннями розвитку» Громадського бюджету м. Києва (№388). Наш центр і до цього надавав такі послуги, але  було дуже скрутно з фінансуванням. Тому ми намагаємося шукати всі можливі шляхи фінансування.  На Громадський бюджет ми подали проект, назбирали голоси і гроші пішли на зарплату працівникам. На наступний рік ми також виграли проект, — зазначає заступник голови правління Вікторія Доманська.

20 дітей на велике місто, які відвідують центр «Родина»,  – замала цифра. Дуже хотілося, щоб у нашій державі незабаром не стояла проблема, де вчитись такій дитині. Щоб місто з кожним роком ставало відкритішим та зручнішим для таких людей.  І проблема не лише у навчанні, а й у подальшій соціалізації такої людини. Адже через 3 роки Лєрі виповниться 18 років, вона виросте з «Родини», і їй потрібно буде шукати для себе місце у житті. https://kyivtoday.xyz/rodina-obyednalasya-zaradi-osoblivix-ditej-u-stolici-foto/

Категория: О нас пишут СМИ | Просмотров: 549 | Добавил: Наташа Рейтинг:
0.0/5 из 0
avatar

Форма входа

Опрос

Достаточно ли Вы информированы о возможностях социальных услуг, как социальной помощи людям?
Всього відповідей: 24

Лайкни :)

Центр Родына

Нравится

Кнопки и банеры

Кнопка нашего сайта

Реабилитационный центр Родына г.Киев

Горизонтальный банер

Вы можете нам помочь
разместив этот банер
ГЛАВНАЯ | О НАС | КОНТАКТЫ | НОВОСТИ | КОМАНДА | ПАРТНЕРЫ | СТАТЬИ | ФОТО | ВИДЕО | БЛАГОДАРНОСТИ | РОДИТЕЛЯМ | НАШИ ДЕТИ | ВЫПУСКНИКИ