Общественная организация инвалидов "Родына": (044) 497-17-05
Главная » 2017 » Ноябрь » 16 » Рекомендації щодо запровадження механізмів соціальних послуг
10:18
Рекомендації щодо запровадження механізмів соціальних послуг

Громадська організація інвалідів «Родина» разом із залученими експертами завершила роботу над дослідженням про ефективність витрат програм соціально-економічного розвитку м. Києва. Ми віримо, що ця наша праця стане у нагоді можновладцям, коли справа дійте до затвердження нормативно-правових документів та процедур, на основі яких відбуватиметься реальна деінституалізація в столиці й поширюватиметься практика надання повноцінних соціальних послуг тим городянам, які цього потребують. Крім власне аналізу й обґрунтування, ми також підготували рекомендації, які, на наш погляд, дозволять більш ефективно витрачати державні та міські кошти (див., наприклад, публікацію Чому заклади інституційного догляду в Києві не ефективні? Історія кількох запитів). Тезово наші пропозиції - наступні.

Насамперед ми пропонуємо на ДЕРЖАВНОМУ рівні
- Розробити та затвердити спільний Наказ МОЗ та Мінсоцполітики щодо порядку визнання особи не здатною до самообслуговування (повністю, частково) та такою, що потребує постійної сторонньої допомоги. (За критерії можна, наприклад, взяти показник обмеження життєдіяльності.)
- Під час визначення права, робити попереднє визначення індивідуальних потреб отримувача послуг. Нормативно закріпити проведення оцінки індивідуальних потреб особи в два етапи «Попередня» - при визначенні права на соціальну послугу фахівцями органу управління та «Комплексна» – фахівцями закладу, соціального обслуговування, до якого спрямована особа.


Це допоможе запобігти випадкам, коли за результатами оцінки ступеню обмежень життєдіяльності, сума балів не відповідає такій, що дає право обслуговування у відповідному закладі (установі).

Рекомендації для організації роботи на МІСЦЕВОМУ рівні:
- Визначення порядку взаємодії всіх учасників процесу вивчення потреб населення у соціальних послугах.
- Персоніфікація отримувачів послуг. Ведення реєстру отримувачів соціальних послуг.
- Виявлення вразливих категорій, що є характерними для певного регіону, (міста, громади) за аналізом інфраструктури територій, соціальної структури населення та співвідношення статистичних даних.
- Збір заяв на врахування потреби у соціальних послугах від потенційних отримувачів, без особистого контакту із фахівцями (використання спеціальних скриньок, незалежних осіб).
- Проведення інформаційних компаній орієнтованих на певні вразливі категорії населення.

Також ми пропонуємо запровадити виплату з місцевого бюджету компенсації особі, яка має право на отримання соціальних послуг за бюджетні кошти, у випадку, якщо місто не має можливості задовольнити такі потреби.

Така цільова виплата дозволить:
- повною мірою задовольняти потреби вразливих категорій населення, особливо щодо послуг, які мають специфічні особливості організації їх надання, змісту послуг, практичної роботи з отримувачами;
- виявити «невидимі» категорії населення, що потребують допомоги, встановити їхню чисельність;
- оцінити масштабність явищ, що провокують складні життєві обставини та своєчасно організувати заходи з профілактики та попередження;
- підвищити відповідальність осіб, що потребують державної підтримки, за вирішення власних проблем;
- це сприятиме розвитку ринку соціальних послуг, залучення недержавних провайдерів;
- здійснювати вибір провайдера на підставі чесної конкуренції за рівних умов для надавачів соціальних послуг всіх форм власності, де вибір робиться безпосередньо кінцевим отримувачем послуг, без залучення додаткових процедур, відповідних фахівців чи комісій, що виключає можливість реалізації будь-яких корупційних схем при виборі провайдера;
- значно покращити якість та розвиток соціальних послуг та інноваційних форм роботи;
- раціонально використовувати видатки місцевого бюджету на надання соціальних послуг. Враховуючи, що компенсаційна виплата буде сплачуватися, за фактично отримані соціальні послуги належної якості.

Наше дослідження - складова проекту «Батьки дітей з інвалідністю за соціальні послуги на рівні громади м. Києва», який реалізовує ГОІ «Родина» за кошти European Union in Ukraine разом з Ukrainian Center for Independent Political Research, а також - Center for Strategic Research and Development of Georgia та Arbeiter-Samariter-Bund

Просмотров: 2056 | Добавил: rodyna | Теги: соціальні послуги, Рекомендації, Родина Рейтинг:
0.0/5 из 0
avatar

Форма входа

Опрос

Достаточно ли Вы информированы о возможностях социальных услуг, как социальной помощи людям?
Всего ответов: 20

Лайкни :)

Центр Родына

Нравится

Кнопки и банеры

Кнопка нашего сайта

Реабилитационный центр Родына г.Киев

Горизонтальный банер

Вы можете нам помочь
разместив этот банер
ГЛАВНАЯ | О НАС | КОНТАКТЫ | НОВОСТИ | КОМАНДА | ПАРТНЕРЫ | СТАТЬИ | ФОТО | ВИДЕО | БЛАГОДАРНОСТИ | РОДИТЕЛЯМ | НАШИ ДЕТИ | ВЫПУСКНИКИ