Общественная организация инвалидов "Родына": (044) 497-17-05
Главная » 2016 » Октябрь » 28 » Про особливих дітей в українських школах
21:00
Про особливих дітей в українських школах

З 2017 року буде зупинено набір до перших класів шкіл інтернатів. Що це означає для нашої системи освіти?
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, відповідно до якої в Україні з наступного року впроваджуватиметься інклюзія в освіті. З першого вересня 2017 року буде припинено набір учнів до підготовчих та перших класів спеціальних шкіл (шкіл-інтернатів). До 2022 р. держава планує перевести усіх дітей із цих закладів на навчання до загальноосвітніх навчальних закладів. Спочатку ці діти навчатимуться у спеціальних підготовчих класах, а потім перейдуть у спеціальні та інклюзивні класи звичайних шкіл.

За даними Уповноваженого президента з прав дитини, у 2015 році в Україні 39 тис. дітей навчалися в інтернатах, ще 55 тис. дітей - вдома, не охоплені навчанням 8 тис. дітей.Впровадження інклюзивної освіти – це, звичайно, неабиякий виклик для системи, яку ми успадкували ще з радянських часів.

Чи буде впроваджена ця система? Сподіваймося, що - так. Але варто мати на увазі, що без спеціального роз‘яснення з боку Міносвіти та науки, без проведення просвітницької кампанії з боку громадських об`єднань це зробити буде дуже важко. До кожної дії, особливо такої революційної, має бути чітка інструкція. Адже на місцях кожну, навіть суперзрозумілу постанову місцева влада традиційно трактує по своєму.Одразу звертаю увагу на те, що цей процес неминучий, і чим швидше ми його почнемо, тим швидше матимемо справу із викликами, які неминуче з’являтимуться під час впровадження цієї постанови.

Ми звикли роками ділити дітей на «таких» і «не таких»
При цьому варто наголосити, що мова не йде про закриття шкіл-інтернатів, чого, власне, найбільше бояться працівники спеціальних-шкіл, а припинення набору в перші класи. Працівники спеціальних шкіл будуть задіяні в навчальних шкільних процесах, бо почнуть створюватись спеціальні класи для навчання таких дітей, але в рамках звичайної школи.Хто чинитиме найбільший супротив? Батьки звичайних дітей, бо ми звикли роками ділити дітей на «таких» і «не таких». Толерантність суспільства вирощується роками, і чим раніше діти будуть бачити різноманітність цього світу, тим менше в них буде агресії, расизму, цинізму тощо.

З якими труднощами можуть стикнутися діти, батьки, вчителі?Труднощі, насамперед, полягатимуть у тому, що все нове сприймається як категоричне «ні». Найголовніший виклик – відсутність адаптованих навчальних програм із новим особистісно центрованим змістом. Багато інституцій працювали над розробками навчальних програм. Це і інститут спеціальної педагогіки АПН, Інститут модернізації змісту освіти, тощо. Але в реальності програми відірвані від навчального процесу. Ті програми, які застосовувались в рамках роботи спеціальних шкіл-інтернатів, не адаптовані під індивідуальні потреби таких учнів. Нарікання на це вже давно були з боку вчителів, батьків, керівників закладів.

Треба переходити до визначення індивідуальних потреб кожного учня. Потрібно організовувати сервіси в школах з урахуванням принципів соціальної роботи, комплексного підходу до рішення проблем.Що необхідно зробити, щоб подолати ці труднощі?Батькам особливих дітей треба до школи готуватися як мінімум за рік, говорити з викладачами, школою, приходити на зустрічі. І школа має готуватися до приходу особливого учня.

Не так давно в США ми, представники української громадськості, запитали в звичайній школі, де вчаться на рівних і особливі, і звичайні учні, як до цього спільного навчання ставляться батьки звичайних дітей? Нашого питання не розуміли: відповідали, що, мовляв, якщо вони будуть погано ставитись, то з ними проведуть бесіду. Комунікація, проста розмова, роз’яснення і пояснення іноді вирішують проблеми краще і простіше.      .http://m.nv.ua/ukr/opinion/samsonova/pro-osoblivih-ditej-v-ukrajinskih-shkolah-255276.html

Категория: ДЕЯТЕЛЬНОСТЬ OOИ | Просмотров: 2835 | Добавил: Наташа | Теги: Інклюзія, особливі діти, інтернати, Української громадськості Рейтинг:
0.0/5 из 0
avatar

Форма входа

Опрос

Достаточно ли Вы информированы о возможностях социальных услуг, как социальной помощи людям?
Всего ответов: 21

Лайкни :)

Центр Родына

Нравится

Кнопки и банеры

Кнопка нашего сайта

Реабилитационный центр Родына г.Киев

Горизонтальный банер

Вы можете нам помочь
разместив этот банер
ГЛАВНАЯ | О НАС | КОНТАКТЫ | НОВОСТИ | КОМАНДА | ПАРТНЕРЫ | СТАТЬИ | ФОТО | ВИДЕО | БЛАГОДАРНОСТИ | РОДИТЕЛЯМ | НАШИ ДЕТИ | ВЫПУСКНИКИ