Общественная организация инвалидов "Родына": (044) 497-17-05
Главная » 2017 » Март » 4 » Батьки хворих дітей самотужки створюють реабілітаційні центри
15:50
Батьки хворих дітей самотужки створюють реабілітаційні центри

Незабаром у столиці закриватимуть інтернати, а дітей з особливими потребами відправлять вчитися до загальноосвітніх шкіл в інклюзивні класи (в одному класі навчаються як здорові, так і діти з вадами). Погано це чи добре – є багато думок різних спеціалістів: одні вважають, що «особливі» діти повинні бути поруч зі здоровими однолітками, інші передбачають проблеми у спілкуванні та навіть у розвитку.
Можна уявити, з якими труднощами стикнуться діти, батьки та вчителі. Адже в Україні зараз мало фахівців, які вміють працювати з дітьми з Даун синдромом, аутизмом, ЗПР (затримкою психічного розвитку). Також катастрофічно мало центрів, які приймають таких дітей на реабілітацію. Так, в Інтернеті безліч об’яв про центри розвитку для дітей з особливими потребами, але вони переважно платні, і не кожна родина, яка має дитину з інвалідністю, спроможна сплачувати за їхні послуги. Ще одна проблема – більшість центрів, навіть платних, беруть таку дитину лише на заняття, на декілька годин, а не на цілий день. Виникає питання, куди подіти таку дитину, щоб мати була в змозі працювати та заробляти гроші, а не сидіти 24 години поспіль у квартирі біля хворої дитини.
Не краща ситуація і зі школами. Адже якщо дитина не в змозі «потягнути» програму загальноосвітньої школи, то, як правило, її відправляють до інтернату. І хоча останніми роками в столиці відчувається прогрес зі створенням інклюзивних закладів, але не кожен навчальний заклад має змогу і бажання взяти на навчання дитину з вадами. Особливо складною є ситуація з дітьми на візках. Тут виникає дилема: наприклад, такі учні вчаться в інтернаті № 15, що на проспекті Перемоги, а дитина мешкає в Дарницькому районі. Не всі батьки хочуть щоб їхня дитина проживала в інтернатному закладі, а возити двічі на день дитину на візку в транспорті майже неможливо. І куди дівати таку дитину? Тому батьки дітей з особливими потребами об’єднуються у спільноти, підтримують одне одного та навіть створюють самостійно реабілітаційні центри. Один з таких центрів, соціально-реабілітаційний центр «Родина», і відвідала журналістка «Вечірки».
 
Навчилися жити, не розраховуючи на державну підтримку
Розміщено соціально-реабілітаційний центр «Родина» у Солом’янському районі столиці за адресою бульвар Вацлава Гавела, 15А. Працює він з 9.00 до 17.00 щодня. Основна категорія дітей, які перебувають тут на реабілітації, – діти з генетичними проблемами розвитку, з епілепсією, розумовою відсталістю та ЗПР. Мета створення Центру – допомога «особливим» дітям і надання можливості реалізуватися батькам.
- Програма спрямована на соціалізацію та розвиток навичок самообслуговування. Дітей розподілено на три класи. Для кожної дитини розроблена індивідуальна програма реабілітації, де прописано, як краще з нею займатися. У нас працюють шість фахівців – психологи, дефектологи, соціальні педагоги та соціальні працівники. Наш Центр створили батьки дітей, які не хочуть віддавати дітей в інтернат, – розповідає Наталія Палюк, член громадської організації інвалідів, мама дитини з особливими потребами.
Перебування дитини у Центрі не безкоштовне, за повний день доведеться викласти 4100 грн на місяць. Адже потрібно сплачувати зарплату працівникам, орендувати приміщення. Центр активно шукає спонсорів.
На сьогодні у Центрі проходять реабілітацію 20 дітей від 4 до 13 років. У планах – надати більшій кількості сімей можливість реабілітувати дітей, однак для цього потрібне приміщення. Адже зараз більша частина клієнтів просто фізично не вміститься у приміщенні Центру (він займає одне крило дитячого садочка). У Центрі є спортивна зала, аби діти мали змогу «виплескувати» енергію, кухня з мікрохвильовою пічкою, на якій працівники підігрівають дітям страви.
- У більшості дітей своя дієта. Тому батьки їм готують їжу та дають із собою, а ми розігріваємо, – додає пані Наталія.
 
Відсутність інформації – велика проблема
Зоя Бойко, мама шестирічої Анастасії, зараз працює соціальним працівником у центрі «Родина». До цього її донька три роки поспіль проходила тут реабілітацію, завдяки якій змогла відвідувати інклюзивну групу в звичайному дитячому садочку. За словами пані Зої, основна проблема, з якою вона стикнулася, – відсутність інформації. Адже в Україні родина з дитиною з особливими потребами залишається сам на сам із своєю бідою, і часто, навіть, не знає куди звертатись. Жінка розповідає, що раніше раз на рік лежала з дитиною у відділенні неврології, психолог якого порадила їй звернутися до центру «Родина». Саме тут навчили приймати свою дитину такою, якою вона є, а також тонкощам спілкування з такою дитиною.
Але попереду ще одна проблема – влаштувати дитину до школи. Мама хоче, щоб її донька вчилась у звичайній загальноосвітній школі, у спеціальному класі. Проте жінка зазначає, що, прийшовши до школи у своєму районі, почула безліч відмовок і вже передбачає, що з цим виникнуть складнощі.
«Вечірка» відстежуватиме процес прийому заяв до першого класу у столичних школах від батьків дітей з особливими потребами.
Нагадаємо, в Українському медичному центрі реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи створюють справжні дива.  Ярослава ЗОЛОТЬКО                                                             https://vechirniykiev.com.ua/news/bat-ky-khvorykh-ditey-samotuzhky-stvoryuyut-reabilitatsiyni-tsentry

Категория: О нас пишут СМИ | Просмотров: 2744 | Добавил: Наташа | Теги: соціально-реабілітаційний, аутизмом, центр «Родина», зпр, дітьми з Даун синдромом Рейтинг:
0.0/5 из 0
avatar

Форма входа

Опрос

Достаточно ли Вы информированы о возможностях социальных услуг, как социальной помощи людям?
Всего ответов: 21

Лайкни :)

Центр Родына

Нравится

Кнопки и банеры

Кнопка нашего сайта

Реабилитационный центр Родына г.Киев

Горизонтальный банер

Вы можете нам помочь
разместив этот банер
ГЛАВНАЯ | О НАС | КОНТАКТЫ | НОВОСТИ | КОМАНДА | ПАРТНЕРЫ | СТАТЬИ | ФОТО | ВИДЕО | БЛАГОДАРНОСТИ | РОДИТЕЛЯМ | НАШИ ДЕТИ | ВЫПУСКНИКИ